Port Lincoln hockey 2020 grand finals set

HOCKEY: Mabel Hyde in action for Panthers in the under 13 girls.

HOCKEY: Mabel Hyde in action for Panthers in the under 13 girls.

With the last round completed the Port Lincoln hockey grand finals are now set for Ravendale on Saturday.

Two grades were determined by percentage with Marauders edging out Wanderers in the women's A grade and Flinders claiming the spot over Marauders in women's B grade.

RESULTS

Men's A grade: Panthers def Flinders 4-2; Marauders def Wanderers 4-0. Women's A grade: Panthers def Flinders 5-1; Marauders def Wanderers 4-3.

Men's B grade: Wanderers Blue def Wanderers Red 2-0; Panthers def Flinders 2-0. Women's B grade: Flinders def Panthers 3-2; Marauders def Wanderers 2-1.

Under 17 boys: Marauders def Wanderers 5-0; Marauders def Panthers 3-0. Under 17 girls: Flinders drew Panthers 0-0; Wanderers def Marauders 10-2.

Under 13 boys: Wanderers Blue def Wanderers Red 4-0; Panthers A def Flinders 8-2; Marauders def Panthers B 7-3. Under 13 girls: Panthers def Flinders 9-0; Marauders def Wanderers 3-0.

Under 9 best players: Archer Williams, Skault Stander, Tara Wholing, Charlotte Hogben, Archer Edmonds, Mitchell Davidson, Hunter Hemming, Sophie Adams, Khai Peters, Ava Gardner, Zac Hancox, Nina Edmonds, Rayher Green, Raefe King, Archer Turner, Oliver Densley, Lacy Whillas, Mia Schlink.

LADDERS

MEN'S A GRADE

Marauders 26

Panthers 16

Wanderers 7

Flinders 3

WOMEN'S A GRADE

Panthers 22

Marauders 15 (150%)

Wanderers 15 (96%)

Flinders 0

MEN'S B GRADE

Wanderers Blue 14

Wanderers Red 13

Flinders 8

Panthers 6

WOMEN'S B GRADE

Panthers 22

Flinders 14 (104%)

Marauders 14 (95%)

Wanderers 3

UNDER 17 BOYS

Marauders 25

Panthers 25

Wanderers 3

UNDER 17 GIRLS

Flinders 19

Wanderers 17

Panthers 16

Marauders 0

UNDER 13 BOYS

Marauders 18

Panthers B 14

Panthers A 12

Wanderers Blue 6

Flinders 4

Wanderers Red 0

UNDER 13 GIRLS

Panthers 26

Marauders 15

Flinders 7

Wanderers 4

GRAND FINALS

Under 13 girls: Panthers v Marauders, 8.30am.

Under 13 boys: Marauders v Panthers B, 9.30am.

Under 17 girls: Flinders v Wanderers, 10.30am.

Under 17 boys: Panthers v Marauders, 11.30am.

Women's B grade: Panthers v Flinders, 12.30pm.

Men's B grade: Wanderers Blue v Wanderers Red, 1.40pm.

Women's A grade: Panthers v Marauders, 2.50pm.

Men's A grade: Marauders v Panthers, 4pm.